Lekcja futbolu od Białych Błot...

W meczu 6 kolejki klasy A II grupy Bydgoszcz podopieczni trenera Dawida Juncewskiego przegrali, po słabym meczu, z Spójnią Białe Błota 0:5 (0:3).

SKŁAD: Srocki - Kotecki (46' Będzitko), Zacharko (55' Witkowski), Woźniak, Świtała - Kasprzak, Macioszek (60' Podlewski) - Juszczak, Głowski, Krygier - Wesołowski (60' Walinciak) oraz Łasiński, Kaźmierczak trener: Juncewski

O przebiegu meczu zadecydowała pierwsza połowa. Spartanie nie weszli dobrze w mecz, już w pierwszych minutach stracili bramkę po błędzie przy wyprowadzeniu piłki. Kolejne minuty to chęć doprowadzenia do remisu przez gospodarzy, z kolei goście ze stoickim spokojem kontrowali podopiecznych trenera Juncewskiego. Kilka razy zmuszali Jakuba Srockiego do interwencji, który wybronił kilka groźnych strzałów. Po 30 minutach 0:2 - rzut rożny wykonany przez gości, przy błędzie ustawienia Sparty, co wykorzystali goście. Kolejne minuty to akcje jednej i drugiej drużyny... Tuż przed przerwą nieporadność Spartan wykorzystali po raz kolejny goście, którzy schodzili do szatni z wynikiem 3:0. Po przerwie do odrabiania strat ruszyli gospodarze, strzały - najpierw Głowskiego obronił bramkarz gości a następnie strzał Podlewskiego z linii bramkowej wybił obrońca przyjezdnych. Spartanie, którzy zdecydowanie ruszyli do przodu, narażali się na kontry gości z Białych Błot. Po jednej z nich było 0:4. Janowiecki zespół walczył już o honorowe trafienie lecz kolejne strzały Głowskiego, Krygiera, Juszczaka, Kasprzaka nie znalazły drogi do bramki. W ostatnich minutach goście podwyższyli prowadzenie... Wrzutka z lewej strony w pole karne i do własnej bramki piłkę skierował Dawid Woźniak. Goście sprezentowali cenną lekcję futbolu, miejmy nadzieję, że Spartanie wyciągną wnioski z tej porażki.

Już za tydzień mecz wyjazdowy z Victorią Kołaczkowo, szczegółowy termin nadal jest nie znany, gdyż klub z Kołaczkowa nadal nie przysłał terminu spotkania.