Nowy trener drużyny orlika Sparty!

Miło nam poinformować, że do grona naszych szkoleniowców dołączył kolejny trener - Mariusz Ćwikliński. Od marca został trenerem zespołu orlika Sparty, drużyny chłopców złożonej z rocznika 2008/2009. Wcześniej drużynę prowadził trener Arkadiusz Utecht. Decyzją prezesa został zastąpiony przez nowego szkoleniowca.

Mariusz Ćwikliński urodził się 8 stycznia 1979 w Janowcu Wlkp. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w janowieckim zespole, a później grał m.in. w Nielbie Wągrowiec. Ukończył AWF, obecnie pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Karłowskiej w Żninie. Po ukończeniu kursu trenerskiego w Bydgoszczy rozpoczął przygodę trenerską – pracuje w Żninie i Grochowiskach Księżę oraz prowadzi piłkarskie przedszkole „SKRZATY”. Od marca został trenerem zespołu orlika Sparty, drużyny chłopców złożonej z rocznika 2008/2009.

"Jesteśmy zadowoleni z faktu, że Mariusz dołączył do naszego grona trenerów. Chcemy budować klub, który bardzo mocno stawia na swoich wychowanków – nie tylko chodzi nam o piłkarzy, ale również o kadrę trenerską, a Mariusz idealnie wpisuje się w naszą filozofię, ponieważ zaczynał swoje piłkarskie kroki w Sparcie. Myślę, że to bardzo dobre rozwiązanie. Jeśli chodzi o szkolenie młodzieży to początek procesu, który ma usprawnić system szkolenia w naszym klubie. To dopiero początek zmian – jestem całkowicie pewien, że korzystnych dla naszych młodych zawodników. " – powiedział prezes Cezary Danke.

Trenerowi Ćwiklińskiemu życzymy wielu sukcesów trenerskich w roli trenera orlików!