SENIOR: Podsumujemy zimowe przygotowania do rundy rewanżowej.

Dnia 7 stycznia podopieczni trenera Dawida Juncewskiego rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2018/2019. Zajęcia odbywały się 3 razy w tygodniu – na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki oraz hali sportowej Zespołu Szkół Niepublicznych.

W zimowym okresie przygotowawczym zaplanowano 6 spotkań sparingowych. Mecze były rozgrywane na sztucznej murawie w Barcinie a także w Gnieźnie oraz na boisku treningowym Stadionu Miejskiego w Janowcu Wielkopolskim. Spartanie wygrali jedno spotkanie (4:2 z LZS Grochowiska Księżę), raz zremisowali (1:1 z LZS Jadowniki), dwa razy zostali pokonani (1:6 z Notecianką Pakość oraz 0:18 z Pogonią Mogilno) Do skutku nie doszło spotkanie z juniorami starszymi Mieszka Gniezno z powodu problemów kadrowych naszej drużyny.

Z drużyny odeszło 6 zawodników: Jakub Srocki i Maciej Będzitko kontynuować grę będą w Wapnie, Kamil Juszczak przeszedł do Sokoła Damasławek a Kacper Macioszek, Mikołaj Budzicki, Maciej Kaźmierczak zrezygnowali z gry.

W zimowym okienku transferowym zespół wzmocnili: Bartosz Buzalski, w przeszłości występujący w drużynach młodzieżowych Sparty a także w LZS Świątkowo/Cerekwica, Krzysztof Woźniak, występujący ostatnio w Lechita Kłecko, Marcin Stolarek – zawodnik drużyn młodzieżowych Pałuczanki Żnin oraz Kamil Gaca, Bartosz Gaca, Adam Podlewski, Miłosz Małecki, Przemek Poterek, Kamil Lipiecki – wychowankowie którzy wznowili grę. Dodatkowo grę rozpoczęło dwóch debiutantów: Tomek Linette oraz Marcin Warkoczewski, którzy w przeszłości nie grali w ligach organizowanych przez K-PZPN.

Celem na najbliższą rundę jest utrzymanie w A-klasie.