Sparta przepływa przez Noteć. Okazałe zwycięstwo seniorów.

28 kolejka zapowiadała się naprawdę ciekawie. Do Janowca przyjechała drużyna Noteci Gębice, która zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli. Sparta chciała się zrewanżować za porażkę 1:5 odniesioną w Gębicach podczas rundy jesiennej. Udało się im to zrealizować. Drużyna prowadzona przez Cezarego Danke pokonała u siebie Noteć aż 4:1. Był to niewątpliwie najlepszy mecz Sparty w rundzie wiosennej, szkoda jednak, że nadszedł on tak późno. Bramki w meczu zdobywali: Marcin Kasprzak na 1:0 w minucie 18 - asysta Kamil Juszczak. Na 2:0 w minucie 69 Arkadiusz Cichy, któremu ponownie dogrywał Juszczak. W minucie 77 na 3:0 podwyższył zdobywając swoją drugą bramkę w meczu Cichy - asysta Będzitko. Bramka na 4:0 to debiutancki gol Patryka Łasińskiego w 90 minucie spotkania, któremu piłkę do pustej bramki wyłożył Maciej Będzitko notując drugą asystę. Goście w doliczonym czasie gry zdobyli jedynego gola pokonując Srockiego w pojedynku jeden na jeden pod koniec meczu.

Skład: Srocki - Kasprzak, Podlewski, Świtała (75' Woźniak), Roszkowiak - Kadłubowicz, Będzitko - Krygier (75' Nowak), Juszczak, Cichy - Radka (86' Łasiński)

Na ławce pozostał Michał Walinciak oraz Szymon Grześnik.

Sparta rozegra swój ostatni mecz 9 czerwca w Janowcu Wielkopolskim ze Zniczem Rojewo. 29 kolejkę (3 czerwca) drużyna seniorów będzie pauzować.