SPARTAŃSKIE FERIE JUŻ ZA NAMI!

W dniach 14-17 stycznia 2019 odbyły się „Spartańskie Ferie”. Był to obóz dochodzeniowy dla zawodników drużyn młodzieżowych Sparty. Zajęcia odbywały się na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki oraz Zespołu Szkół Niepublicznych im. Jana Szatowskiego.

W pierwszym dniu, po zajęciach organizacyjnych, dużym wydarzeniem był przyjazd Mobilnej Akademii Młodych Orłów. Jest to nowa inicjatywa PZPN, która ma zadanie szkolić kadrę trenerską oraz wyszukiwać młodych talentów z regionu. Zajęcia teoretyczne poprowadził trener Mariusz Modracki, a zajęcia praktyczne trener Krzysztof Jabłoński. Warto też wspomnieć, że był to pierwszy w historii przyjazd MAMO do Janowca Wielkopolskiego! Na koniec dnia zawodnicy rozpoczęli cykl treningowy przygotowany przez opiekunów.

W drugim dniu młodzi zawodnicy zostali przeszkoleni przez 2 Batalion Logistyczny Ziemi Żnińskiej. W trakcie tych zajęć chłopcy zostali przeszkoleni z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wojskowej musztry oraz mogli z bliska zobaczyć sprzęt oraz umundurowanie wojskowe. Po południu, w ramach regeneracji wszyscy uczestnicy udali się do Wągrowca, aby spędzić czas na basenie.

Trzeci dzień był bardzo wymagający – przez cały dzień trenerzy prowadzili zajęcia piłkarskie. Zawodnicy, przez 4 godziny, uczestniczyli w poszczególnych zajęciach, a były to: trening piłkarski, gra selekcyjna, gry i zabawy ruchowe oraz zajęcia koordynacyjne.

W ostatnim dniu obozu zawodnicy najpierw kończyli cykl treningowy a po obiedzie wyruszyli do Poznania, a celem była Jump Arena. Po godzinnej „walce” ostatnią misją była wizyta w McDonaldzie. Około 19:30 wszyscy, cali i zdrowi, zmęczeni ale zadowoleni wrócili do domu i zakończyliśmy I obóz dochodzeniowy „SPARTAŃSKIE FERIE”.

Opiekę zapewnili: Cezary Danke - główny organizator, Mariusz Ćwikliński, Paweł Czechowski, Dawid Juncewski, Robert Zacharko

Zakończyliśmy "Spartańskie Ferie". Mam nadzieję, że chłopaki są zadowoleni tzw. obozu dochodzeniowego. Dużo przez 4 dni się wydarzyło. Przyjazd MAMO - pierwszy raz w historii w Janowcu Wlkp., sporo zajęć sportowych, regeneracja na basenie oraz Jump Arena. Na koniec McDonald - może to niewychowawcze, ale piłkarz też człowiek, czasami może zjeść coś "niezdrowego". Pierwszą edycję uważam za zakończoną, chłopacy przeszli cały cykl treningowy zaplanowany przez instruktorów. Dodatkowo, tak jak wcześniej wspomniałem, szkolenie w ramach MAMO oraz szkolenie wojskowe przez II Batalion Logistyczny Ziemi Żnińskiej. Teraz trochę wolnego, później wracamy do pracy - zawodnicy oraz działacze - trzeba zaplanować kolejne miesiące pracy. - powiedział prezes LKS "SPARTA" Cezary Danke

PODZIĘKOWANIA:

Chciałbym serdecznie podziękować:

• mojej wspaniałej kadrze trenerskiej - Mariuszowi, Pawłowi, Dawidowi oraz Robertowi - za wspaniałą pracę wykonaną w trakcie ferii
  • Mobilnej Akademii Młodych Orłów - trenerowi Mariuszowi Modrackiemu oraz trenerowi Krzysztofowi Jabłońskiemu - za przyjazd oraz przeprowadzenie szkolenia
  • p. Tomaszowi Majewskiemu - za pomoc, wsparcie oraz życzliwość dla projektu
  • p. Annie Roszak - za pomoc przy organizacji edukacji mundurowej
  • przedstawicielom II Batalionu Logistycznego Ziemi Żnińskiej - za przeprowadzenie szkolenia wojskowego
  • p. Magdalenie Mierzejewskiej oraz p. Krzysztofowi Napierale - za udostępnienie hali sportowej ZSN
  • p. Przemysławowi Kotuli - za pomoc, pomysły oraz udostępnienie sal gimnastycznych oraz stołówki
  • p. Bogdanowi Wiśniewskiemu - za pomoc w organizacji