II EDYCJA "SPARTA CUP" JUŻ ZA NAMI!

W ostatnich gorących dniach roku szkolnego LKS „SPARTA” wraz z dyrekcją Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki oraz z dyrekcją Zespołu Szkół Niepublicznych im. Jana Szatowskiego zorganizowała turnieje piłkarskie „SPARTA CUP”. Była to druga edycja rozgrywek, po raz kolejny ciesząca się ogromnym zainteresowaniem uczniów.

Jako pierwsi na boisko wyszli uczniowie klas pierwszych oraz drugich SP. Po pięknych widowiskach zwyciężyła 1a, tuż za nią uplasowała się 2a a kolejne miejsca zajęły: 1c oraz 1b. Królem strzelców został Piotr Chojnacki, który strzelił rekordowe 17 bramek w trakcie spotkań. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Wiktor Orłowski.

W piątkowy poranek, 15 czerwca, swoje mecze rozgrywali uczniowie oraz nauczyciele ZSN. Do turnieju zgłosiło się 5 drużyn a zwycięzcą zostało doświadczenie – po zdobyciu kompletu punktów (12 na 12 możliwych) wygranym została drużyna reprezentacji nauczycieli, która zeprezentowali: Edyta Szramka, Przemek Duszyński, Mariusz Górski, Artur Podolski, Bartłomiej Grobelski oraz Norbert Plichta. Klasyfikacja ogólna:

1 miejsce – Nauczyciele

2 miejsce – 1 T/1 ZSZ

3 miejsce – 2 ZSZ

4 miejsce – 3 T

5 miejsce – 2 T

18 czerwca do boju stanęli uczniowie klas trzecich oraz czwartych SP. Do zawodów przystąpiło 10 drużyn, najpierw były rozgrywane mecze fazy grupowej a tuż po niej, mecze finałowe. Ostatecznie zwyciężyła klasa 3e, która w wielkim finale pokonała 4c 2:0. W meczu o 3 miejsce doszło do kolejnej niespodzianki: klasa 3c, złożona głównie z zawodników urodzonych w 2009 roku pokonała klasę 4b 2:0. Kolejne mecze o miejsca to dominacja starszych zawodników – w meczu o 5 miejsce 4e pokonała 3d 3:1, z kolei w meczu o 7 miejsce 4a pokazała wyższość nad 3a i wygrała 4:0. Nie doszedł do skutku mecz o 9 miejsce z powodu rezygnacji z gry drużyny 3b. Królem strzelców został Igor Florczak – 7 bramek, najlepszymi zawodnikami zostali: Wiktor Jędrzejczak oraz Filip Woźniak.

Dzień później, we wtorek, do rozgrywek przystąpili uczniowie klas piątych, szóstych oraz siódmych. W rozgrywkach wzięło udział 8 zespołów a po rozegraniu wszystkich spotkań klasyfikacja wygląda następująco:

8. V b

Królem strzelców został Jakub Kosecki, który zdobył 7 bramek a najlepszymi zawodnikami zostali: Jakub Staśkiewicz, Bartosz Cieślak oraz Robin Zacharko.

Ostatni dzień to był czas dla uczniów oddziałów gimnazjalnych SP. Królem strzelców został Hubert Becker – strzelec 7 bramek a najlepszym zawodnikiem został wybrany Dawid Zasadziński.

8. 2d

Serdecznie podziękowania kierujemy dla firmy Tibro, która ufundowała medale dla zwycięzców, dziękuję dyrektorowi SP p. Przemysławowi Kotuli, za pomoc w organizacji oraz ufundowanie nagród indywidualnych. Dziękuję również p. wicedyrektor Barbarze Kapsa-Maciejewskiej za pomoc w organizacji zawodów.

W drugiej edycji „SPARTA CUP” wzięło udział ponad 250 zawodników. Rozegrano 79 spotkań, gdzie praktycznie w każdym meczu padało kilka bramek. Wielkie brawa należą się trójce uczniów SP – Patrykowi Roszakowi, Martynie Walendowskiej oraz Martynie Ogórkiewicz, dzięki którym turnieje pod względem organizacyjnym wyszły na bardzo dobrym poziomie. Cieszy mnie fakt, że turnieje cieszyły się dużym zainteresowaniem ale nad pewnymi niedociągnięciami będziemy pracować. Kolejna edycja już za rok, mam nadzieję, że będzie równie udana co dwie poprzednie – powiedział prezes LKS Sparta Cezary Danke.