Powiatowy Mundial

Rok 2018 kojarzy się przede wszystkim z mundialem, tak samo było na terenie Powiatu Żnińskiego, gdzie KS Jeziorak zorganizował Powiatowe Mistrzostwa Świata w trzech kategoriach wiekowych.

ROCZNIK 2005/2006

We wtorek 29 maja w Lubostroniu chłopcy rocznika 2006 wspomagani dwoma chłopcami rocznika 2005 jako Portugalia reprezentowali Janowiec w Powiatowych Mistrzostwach Świata 2018.
W wyniku losowania trafiliśmy do grupy z Łabiszynem - Senegal (1:1) i Żninem - Maroko (0:1), jak się później okazało drużyny te zajęły w turnieju pierwsze i drugie miejsce.
Nasz zespół zajmując trzecie miejsce w grupie rozegrał mecz o piąte miejsce w turnieju z Lubostroniem - Francja. Spotkanie zakończyło się wygraną Portugalii 4:0.
Chłopcy otrzymali puchar oraz pamiątkowe medale, a najlepszym zawodnikiem drużyny z Janowca wybrany został Kubiak Jakub.
Nasz zespół reprezentowali: J. Kosecki, J. Staśkiewicz, J. Kubiak, P. Kotula, R. Pytel, M. Grajek, T. Kuras, J. Zacharko i P. Wegner.

Tekst: Arkadiusz Utecht

ROCZNIK 2007

We wtorek (5 czerwca) chłopcy rocznika 2007 wzięli udział w Powiatowych Mistrzostwach Świata.
Do turnieju przystąpiło pięć drużyn: Janowiec Wlkp. (Iran), Żnin (Egipt), Łabiszyn (Niemcy), Barcin (Brazylia) i Rogowo (Polska).
Zwycięzcą turnieju został zespół ze Żnina, natomiast nasi chłopcy wygrywając jeden mecz zajęli IV miejsce.
Najlepszym zawodnikiem drużyny Janowca wybrany został I. Florczak.

Niestety nie był to szczęśliwy turniej dla dwóch zawodników, którzy odnieśli poważne kontuzje.

Zespół Janowca reprezentowali: F. Utecht, I. Florczak, P. Roszak, J. Adamczak, F. Sypniewski, M. Rurek, D. Grzybowski, F. Biłko, M. Hutek i H. Kozłowski.

Teskt: Arkadiusz Utecht

ROCZNIK 2008/2009

W czwartek, 7 czerwca, chłopcy rocznika 2008/2009 udali się do Barcina aby zagrać w Powiatowych Mistrzostwach Świata.

Do turnieju przystąpiło 7 drużyn: z Janowca Wlkp., dwie ze Żnina, dwie z Barcina, z Łabiszyna oraz Lubostronia.

Zwycięzcą turnieju został pierwszy zespół z Barcina. Nasza drużyna zajęła 3 miejsce.

Najlepszym zawodnikiem drużyny Janowca wybrany został M. Jędrzejczak.

Kadra: B.Kozłowski, M.Michałek, N.Woźniak,G.Maciejewski,J.Hutek,O.Przybyła,M.Jędrzejczak,M.Dańków, N.Kołodziejczak, F.Kaźmierczak, A.Nowak, W.Oracz

Test: Cezary Danke