Szkolna Liga Trzech Orlików

Okres majowo-czerwcowy to był czas na rozgrywki „Szkolnej Ligi Trzech Orlików”. Pomysłodawcą tych zawodów była Szkoła Podstawowa w Żernikach, z kolei za organizację odpowiadała Sparta. Rozgrywki były skierowane dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Janowiec Wlkp., jedynym ograniczeniem była liczba zawodników zrzeszonych – tylko 3 (jeden na boisku) Patronat nad rozgrywkami objął burmistrz Janowca Wlkp. pan Maciej Sobczak.

Do turnieju zgłosiło się 5 drużyn. Pierwsze rundy eliminacyjne odbyły się w Żernikach (7 maja) oraz w Sarbinowie Drugim (16 maja) W spotkaniach eliminacyjnych padało mnóstwo bramek, były piękne akcje. W pierwszym turnieju, w Żernikach, zwyciężyła SP Janowiec Wlkp. a kolejne miejsca zajęły: SP Żerniki, SP Laskowo, SP Sarbinowo Drugie oraz SP Świątkowo. W drugim turnieju zwycięzcą była SP Żerniki, drugie miejsce zajęła SP Janowiec Wlkp. a pozostałe kolejno: SP Laskowo, SP Sarbinowo Drugie, SP Świątkowo.

Wielki finał odbył się w trakcie festynu „Burmistrz dzieciom”, organizowanego przez MGOK. Ostatecznie zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Janowcu Wlkp., która wyprzedziła SP Żerniki o 1 pkt. 3 miejsce zajęła SP Laskowo a czwarte oraz piąte miejsca odpowiednio: SP Sarbinowo Drugie oraz SP Świątkowo.

Najlepszym zawodnikiem został Robin Zacharko (SP Janowiec Wlkp.), najlepszym bramkarzem Szymon Wiciński ( Sp Żerniki) a królem strzelców został zdobywca 15 bramek Szymon Pazdrak (SP Laskowo) Wyróżniono również najlepszych zawodników z wszystkich drużyn a zostali nimi: Gracjan Witkowski (SP Janowiec Wlkp.), Miłosz Grajek (SP Żerniki), Bartosz Mróz (SP Laskowo), Wiktor Małecki (SP Sarbinowo Drugie) oraz Kacper Szymański (SP Świątkowo). Wszyscy zawodnicy otrzymali okolicznościowe medale, drużyny puchary a wyróznieni zawodnicy statuetki. Wszystkie nagrody ufundował Urząd Miejski w Janowcu Wlkp.

Okiem organizatora: Jestem zadowolony z pierwszej edycji rozgrywek. Wiadomo, niektóre rzeczy są jeszcze do poprawy ale uważam, że organizacyjnie nie było najgorzej. Pod względem sportowym chciałbym wyróżnić wszystkich zawodników! Stworzyli emocje na wysokim poziomie! Cieszy mnie fakt, że wszystkie szkoły podstawowe wystawiły swoje reprezentację. W zawodach wzięło udział ponad 50 zawodników a tylko 9 to zawodnicy „zrzeszeni”. Mam nadzieję, że niektórzy zawodnicy pójdą za ciosem i zobaczymy się na stadionie – na zajęciach treningowych drużyn młodzieżowych Sparty.

Dziękuję wszystkim tym, co przyczynili się do tego, że rozgrywki odbyły się w miłej atmosferze!