Jest przełamanie! Pierwsze zwycięstwo stało się faktem!

Dnia 8 września 2018 o 17:00 Sparta podejmowała drużynę Znicza Rojewo. Zespół gości miał na koncie 4 punkty po 3 rozegranych spotkaniach A-klasy, natomiast Spartanie jeszcze nie zdobyli punktów w tym sezonie. Do gry po ponad roku przerwy wrócił Łukasz Irek, którego trener Dawid Juncewski wystawił w pierwszym składzie. Pierwsze minuty to spokojna gra obu ekip, głównie toczona w środkowej strefie boiska. Po dobrym kwadransie wynik otworzyli goście, wykorzystując złe ustawienie Spartan. Kolejne minuty to ataki Spartan, którzy chcieli odpowiedzieć na bramkę gości. Udało się dość szybko, jeszcze w pierwszej połowie - Kamil Juszczak wbiegł w pole karne i zagrał do dobrze ustawionego Huberta Wesołowskiego, który doprowadził do wyrównania. Goście po wyrównaniu wyglądali jak "wyprowadzeniu z równowagi", natomiast gospodarze poszli na ciosem. Kolejne minuty to mozolne budowanie akcji, po jednej z nich do sytuacji sam na sam doszedł Mateusz Głowski, który nie dał szans bramkarzowi i wyprowadził Spartę na prowadzenie. Do przerwy 2:1. Trzeba również wspomnieć, że powrót do bramki Łukasza Irka nie był jednak szczęśliwy, w 34 minucie doznał kontuzji kolana i musiał opuścić boisko. Po przerwie gospodarze, przy korzystnym wyniku, spokojnie odpierali ataki gości - którzy ruszyli do ataków bramki Jakuba Srockiego. W dodatku zadali kolejne dwa ciosy - bramki zdobyli Hubert Wesołowski oraz jeden z najlepszych zawodników na boisku - kapitan Kamil Juszczak.Ostatecznie Sparta pokonała Znicz Rojewo 4:1 i opuściło ostatnie miejsce w tabeli. Był to również szczególny moment dla trenera Dawida Juncewskiego, Jego debiutanckie zwycięstwo jako trener seniorów!

Sparta Janowiec Wielkopolski - Znicz Rojewo 4:1 (2:1)

Wesołowski x2, Głowski, Juszczak

SKŁAD: Irek (34' Srocki) - Kotecki, Zacharko R, Woźniak, Świtała - Zaworski, Macioszek (77' Krygier) - Juszczak, Głowski (79' Łasiński), Będzitko - Wesołowski (65' Radka) oraz Walinciak, Zacharko K trener: Dawid Juncewski

Już za tydzień, tym razem w niedzielę, Spartanie pojada do Jezior Wielkich, aby zmierzyć się z Kujawskim Pograniczem Jeziora Wielkie. Zapraszamy na to spotkanie! (16.09.2018 16:30)