OFICJALNIE: DAWID JUNCEWSKI NOWYM SZKOLENIOWCEM SPARTY!

Zarząd LKS „SPARTA” Janowiec Wielkopolski informuję, że posadę pierwszego trenera drużyny seniorów obejmie Dawid Juncewski. Zastąpił Cezarego Danke, który zrezygnował z prowadzenia zespołu.

Dawid Juncewski urodził się 6 lipca 1983 roku. Pierwsze kroki piłkarskie stawiał w janowieckim zespole. Był jednym z członków „złotej kadry” trenera Bembnisty, która jako pierwsza w historii wywalczyła awans do IV ligi. „Juncol” walnie przyczynił się do wywalczenia awansu, a swoją ofiarną i nieustępliwą grą zaskarbił sobie serca kibiców Sparty. Po sezonie 2004/2005 odszedł do Sokoła Damasławek, gdzie dalej kontynuował swoją karierę. W 2009 roku wrócił do Janowca aby swoim doświadczeniem pomagać młodszych kolegów, w walce o utrzymanie klasy okręgowej.

W 2011 roku rozpoczął karierę trenerska. Pierwsze kroki trenerskie stawiał w Sparcie, prowadząc zespół młodzika. Przez 7 lat przeszedł wszystkie szczeble w piłce młodzieżowej – prowadził zespoły w kategoriach od żaka do juniora młodszego. Jego największym sukcesem jest mistrzostwo ligi okręgowej młodzików w sezonie 2015/2016.

Od 1 lipca Dawida Juncewskiego czeka kolejne wielkie sportowe wyzwanie – praca trenerska przy pierwszym zespole Sparty. „Juncol” – życzymy powodzenia w nowej roli!

Pierwsze zajęcia pod wodzą trenera Juncewskiego drużyna seniorów odbędzie 7 lipca, a oficjalny debiut odbędzie na początku sierpnia, w I rundzie Okręgowego Pucharu Polski!

Już niedługo będzie podany plan przygotowań do nowego sezonu.