Z podwórka na Stadion. O Puchar Tymbarku: Dobry występ rocznika 2009!

6 marca, w środę, reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Janowcu Wielkopolskim, składająca się z zawodników Sparty rocznika 2009, udała się na zawody "Z podwórka na Stadion. o Puchar Tymbarku. Miejscem rozgrywania turnieju był Żnin, dokładnie orlik na Stadionie Miejskim, a koordynatorem Leszek Piekarski.

Dobrze zaprezentowali się zawodnicy, którzy na 4 mecze odnieśli 3 zwycięstwa i jeden remis. O zwycięstwie nie zdecydował jednak liczba zdobytych punktów a... bilans bramkowy. Ostatecznie zwyciężyła SP Rogowo, która również zgromadziła 10 punktów ale stosunek bramkowy wynosił 13:0. Nasi zawodnicy zajęli ostatecznie drugie miejsce mając tyle samo punktów co zwycięzcy ale stosunek bramkowy 8:2. Kolejne miejsca zajęli: Skrzaty Janowiec Wlkp., ZS Barcin oraz SP Januszkowo.

Warto też wspomnieć, że w trakcie turnieju doszło... do pojedynku derbowego. Na przeciw siebie stanęły drużyny SP 2009 oraz Skrzaty. Bezpośrednim pojedynku wygrali nasi zawodnicy, którzy pokonali swoich kolegów 3:2.

Wyniki:

Barcin - Rogowo 0:2

Janowiec - Skrzaty 3:2 (Bramki: Oracz Wojciech, Woźniak Nikodem, samobójcza)

Januszkowo - Barcin 0:4

Rogowo - Janowiec 0:0

Skrzaty - Januszkowo 1:0

Barcin - Janowiec 0:1 (Bramka: Oracz Wojciech)

Rogowo - Skrzaty 7:0

Januszkowo - Janowiec 0:4 (Bramki: Sztuba Nikodem, Woźniak Nikodem x2, Kozłowski Bartosz)

Barcin - Skrzaty 1:2

5.

SP Januszkowo

4

Skład: Kozłowski Bartosz, Występski Przemysław, Chojnacki Ksawery, Chojnacki Piotr, Kołodziejczak Nikodem, Sztuba Nikodem, Woźniak Nikodem, Pestkowski Jakub, Bajdziak Wiktor, Oracz Wojciech

Trenerem zespołu był Cezary Danke, a opiekunem z ramienia szkoły był Arkadiusz Utecht.

W piątek na boisko wyjdą zawodników z rocznika 2007-2008, którzy również wezmą udział w powiatowych rozgrywkach "Z podwórka na Stadion. O Puchar Tymbarku"